red-warning-sign1

هشدار

افراد سودجو با سوء استفاده از برند کوره سازان پاسارگاد یک چیز را به ما و دیگران ثابت خواهند کرد، که گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد راه خود را درست و صادقانه طی می‌کند که دیگران به دنبال کپی و پیگیر کار ما هستند و این خود باعث افتخار ماست و برگ برنده ما این است که از صفر تا صد این کار حاصل دست رنج و ماحصل تلاش عملی پرسنل، کادر فنی، کادر مشاورین و کادر طراحان ما می‌باشد. لذا به عنوان اولین تولید‌کننده دستگاه تولید زغال لیمو همیشه با به روز کردن و ایده‌های خلاقانه، نه یک گام، بلکه چندین گام جلوتر از این سودجویان هستیم؛ و از این حیث به خود می‌بالیم.
این افراد سود جو، اقدام به فروش کوره‌های دست دوم گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد به عنوان دستگاه زغال ساز نوع کرده اند. باعث افتخار ما است که طرح دستگاه زغال ساز ۲۲سال پیش ما را گرفته و از روی آن و با توجه به شناخته شدن برند کوره سازان پاسارگاد و آگاهی نسبت به کیفیت بالای آن چندین عدد با تغییرات و کیفیت بسیار بد ساخته و بدون اطلاع از نحوه عملکرد آن به اسم دستگاه زغال ساز دست دوم کوره سازان پاسارگاد به مردم فروخته‌اند. این خود نشان دهنده آن است که این افراد به دنبال منافع شخصی بوده و بدون علم کافی اقدام به کپی از برند ما می کنند.
با کمال تاسف، عده‌ای سودجو با تهیه تعدادی عکس از خط تولید کوره‌های ما اعلام می‌کنند که این دستگاه زغال ساز ساخت خودشان است و اقدام به فروش دستگاه تولید زغال در زیر زمین منزلشان و یا مکان‌های دیگری کرده‌اند. بدون اینکه اطلاعی از خطرات جانبی این کار داشته باشند و ادعای تضمینی بودن کارشان را دارند. با افتخار اعلام می کنیم تمامی طرح‌های دستگاه های زغال ساز ما از نمای بیرون تا طراحی داخلی اختصاصی می‌باشد.
برای جلوگیری از این سواستفاده‌ها به اطلاع می‌رسانیم که به تمامی مشتریان عزیزی که از گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد، دستگاه زغال ساز خریداری نموده‌اند، همراه با آن، کارت گارانتی که شامل یک کد چندین رقمیست، اهدا نمودیم. هر فردی که ادعای فروش کوره دست دوم پاسارگاد کرده و یا می‌خواهد کوره دست دوم شرکت کوره سازان پاسارگاد را خریداری نماید، جهت تاییدیه کوره که ساخت گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد می‌باشد یا خیر و یا چند سال از عمر کوره می‌گذرد، باید کد چندین رقمی را به ما اعلام نماید و نام فروشنده را بازگو کند تا بعد از تاییدیه از دفتر گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد که آیا این کوره ساخت ما هست یا خیر، متوجه سواستفاده‌ها گردند و با این کار تمامی کوره‌های فروخته شده ما دارای بارکد و شناسنامه گردید و هم جلوی سواستفاده سودجویان گرفته خواهد شد.
بعضی دیگر از این افراد سودجو ادعا می‌کنند که همان کوره تولید شده توسط گروه صنعتی کوره سازان پاسارگاد را می‌توانند با قیمت پایین‌تری بسازند. یک مثال ساده در این حالت حکایت، حکایت آخر فوت آخر یک کوزه‌گر است در درست کردن کوزه. فرق کوزه و کوره هم در نقطه‌ای بیش نیست، چه بسا که آن نقطه تاثیر زیادی دارد که یک کوره، کوزه گردد. دوستان عزیز، از قدیم گفتند که هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست. شما خود قضاوت کنید، چطور ۲کوره که با هم از نظر قیمت اختلاف فاحشی دارند، می‌توانند هر ۲ یک کار را با یک طول عمر انجام دهند؟
دوستان، ظاهر کار را با باطن آن اشتباه نگیرید. کسی که خودرویی را بخرد ولی نتواند از آن خودرو سواری بگیرد، چه فایده؟
و یا کسی که در ظاهر خودرویی زیبا داشته باشد، ولی در باطن خودروی در حال حرکت به دلیل نقص فنی بایستد، چه فایده؟
بعضی دیگر از این سودجویان کسانی هستند که در هر پخت که زغال اندکی از کل زغال‌های همان پخت بهتر است، و یا با تهیه زغال از بازار آن را به کوره پخت ریخته و زمان رسیدن مشتری، کوره را به مقدار بسیار کمی گرم کرده و بعد از رسیدن مشتری می‌گویند تازه تولید تمام شده و کوره خنک گردیده و در حضور مشتری درب کوره را باز می‌کنند و مشتری هم از زغال‌های دیده شده خرسند می‌گردند و وقتی مقداری گرمای کوره و زغال را حس می‌کنند، کوره را خریداری می‌کنند. غافل از آن که در دام سودجویان قرار گرفته‌اند و بعد از نصب در مکان خود و چندین بار تولید تازه متوجه می‌شوند که در دام اسیر گشته‌اند.
در وهله اول مواظب باشید کوره ۵۰۰ کیلوگرمی نحوه کار متفاوتی با کوره ۱ و یا ۲ تا ۷ تنی دارد و عمل هموژن در این کوره‌ها با هم متفاوت و نوع گازگیری زغال هم با هم متفاوت است. گروهی از سودجویان یک کوره ۵۰۰ الی ۷۵۰ کیلوگرمی نشان مشتری می‌دهند و بعد سفارش‌های مخازن بالاتری می‌گیرند که همان طور که بیان شد نحوه هموژن و تولید در کوره‌های بزرگ‌تر به مانند یک کوره کوچک ۵۰۰ کیلو گرمی نیست، پس مواظب این سواستفاده‌ها باشید. زیرا آنها اطلاع از تولید‌های گوناگون ندارند. پس گول ظاهر کار را نخورید.
دوستان عزیز، تمامی این نکات، حاصل تماس‌های مالباختگانیست که تماس گرفته و در قسمت مشاوره ما درخواست مشاوره و راهنمایی و یاری در حل نمونه مشکلات به وجود آمده برایشان هستند. که واقعا جای بسی تاسف هست که ما ایرانیان که یک دین اسلامی داریم، و اسلام ما را از هرگونه کم‌فروشی و یا جمع‌آوری مالی که باعث زیان و ضرر دیگری گردد منع کرده، شاهد این گونه سودجویی‌ها در این عرصه باشیم.
همیشه بهترین‌ها و آگاه‌ترین‌ها، درست‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و آدم‌های ساده هم از روی سادگی و ظاهربینی، به راحتی به دسته‌ای دیگری اعتماد می‌کنند که همین افراد سودجو به دنبال این عزیزان ساده و دل‌پاک هستند.

کوره زغال ۶ جداره ی چند منظوره

کوره های ۶ جداره ای کوره سازان پاسارگاد
یکی دیگر از سری دستگاه زغال ساز شرکت کوره سازان پاسارگاد، کوره های دوجداره ای است. در کوره های ۶ جداره ای کوره سازان پاسارگاد نوع حرارت دهی به گونه ای خواهد بود که عمل حرارت دهی باعث اکسید شدن ورق کف کوره نگردد و راهکارهای مناسب برای انبساط و انقباض ورق درنظر گرفته شود تا ورق قدرتمند باشد و مشکلی حتی در دراز مدت نداشته باشد به طوری که عمل حرارت درست باعث می شود عمر کوره طولانی مدت گردد و مشکلات کشش لایه های بغل وضعیت جوش استیل آهن یا پارگی کف کوره در کوره ی تولید زغال کوره سازان پاسارگاد و دستگاه تولید زغال کاملا رفع گردد.
در کوره های ۶ جداره ای از هدایت گرما استفاده شده وحرارت دهی انجام می گیرد. با انتقال گرما از بدنه بیرونی به فضای خنک تر و گرم شدن فضای بیرونی سرعت مولکول ها افزایش یافته و سبب انتقال گرما در کوره های ۶ جداره ای در بین جدارها میگردد. هرچه ضخامت لایه های ایجادی (فضای داخل و بیرونی کوره را لایه می نامند)در کوره های صنعتی تولید زغال و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد کمتر باشد انتقال گرما به داخل کوره سریعتر و در نتیجه مصرف انرژی و سوخت پایین تر میاید. چرا که اولا هدایت گرما با ضخامت جسم رابطه معکوس دارد یعنی هرچه ضخامت جسم کمتر باشد هدایت گرما بیشتر خواهد بود و همچنین انتقال هدایت جامدات سریعتر از گازها ایجاد میگردد چون فاصله مولکولی بین جامدات از مایعات و گازها نزدیکتر است. پس برای نتیجه بهتر باید در کوره های تولید زغال و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد از ورق های ضخامت مناسب در لایه های کوره ۶ جداره ای کوره سازان پاسارگاد استفاده گردد.

با استفاده از ورق های مناسب ۲ تا ۳ میل در این کار باید به فکر نکته ی مهم دیگری بود و آن عدم خوردگی است . ورق در مجاورت حرارت بالا است و برای این امر باید به صورت زیر عمل کرد :
استفاده از ورق استیل ۳۲۶ آتشخوار
این نوع ورق نسبت به حرارت بسیار مقاوم است. ولی با این وجود در مقابل شعله ی مستقیم عمل اکسید و پوست دادن روی آن با حداقل زمان صورت می پذیرد برخی افراد سودجو متاسفانه در عمل از ورق های ۳۰۴ و ۳۰۹ استیل و برای بازار گرمی به مشتریان که اطلاعات کمتری در علم متالوژی دارند استفاده می کنند و مدعی میشوند که استیل است لازم به ذکر است که عمل استیل ۳۰۴ و ۳۰۹ مشکل را حل نخواهد کرد و فقط جنبه ی بازار گرمی دارد. استفاده از ورق ۳۱۶ هم با مشکل مواجه است زیرا درست است که ورق استیل ۳۱۶ در برابر شعله ی مستقیم خورندگی بسیار کمتری دارد ولی به دلیل انبساط و انقباض مدام در کوره و دستگاه تولید زغال به علت گرما و سرما ایجاد میگردد. این امر موجب می شود که ورق استیل ۳۱۶ موج میافتد و به دلیل پاره نشدن استیل وقتی ورق استیل در حال موج افتادن باشد به سمت بالا یا پایین حرکت می کند و لایه های بغل رابه خود میکشاند و کوره و دستگاه تولید زغال دچار فشار گردیده و از فرم اولیه ی خود کاملا خارج میگردد که در مورد کوره زغال و دستگاه تولید زغال این خطر آفرین می باشد. این در شرایطی است که واقعا از ورق ۳۱۶ استیل استفاده گردد که در صورت استفاده از ورق های ۳۰۴ یا ۳۰۹ به دلیل موج شدیدتر برای کوره خطر بیشتری دارد.
یک راه برای تشخیص اینکه ورق استیل مورد استفاده از چه نوعی است این است که نوع ورق استیل را از آنالیز آن متوجه شویم. برای این امر یک قطعه ی ۳*۳سانتی متری از آن ورق را به آزمایشگاه های تشخیص برده و جواب آنالیر آن نشان دهنده نوع آن خواهد بود. خیلی از افراد از آهنربا برای افرادی که اطلاعات کمی دارند استفاده کرده و اینکه ورق بگیر است یا نگیر است مشتریان را فریب می دهند.
در روش استفاده از ورق استیل اگر میخواهد کار اصولی انجام گیرد باید کل کوره و دستگاه تولید زغال از ورق استیل ۳۲۶ خالص استفاده گردد و تمام کار از سیم جوش های استیل ۳۲۶ آتشخوار تهیه شود چرا که جوش استیل به آهن در گرما و سرما یا فشار به مرور زمان رها میکند و جوش استیل و یا آهن به آهن دوام بسیار بالاتری دارد و این موضوع سبب می شود تا کوره دچار مشکل نگردد و جوش ها از هم جدا نشود.
کوره صنعتی دوجداره ای به ۲ صورت وارد بازار میگردد:
۱- کوره های صنعتی ۶ جداره ای تک منظور
کوره صنعتی ۶ جداره ای چند منظوره
کوره صنعتی ۶ جداره ای ۲ منظوره (کبابی و لیمو): کوره تولید زغال ۶ جداره ای دومنظوره با کمک و زحمت وصف ناپذیر کوره سازان پاسارگادو بعد از حدود ۳ سال تلاش شبانه روزی و تغییرات متداول در کوره تک منظوره ای با هزینه ی تست بالاتا جواب گرفتن ۱۰۰% و تحویل با کیفیت ترین زغال و گاز گیری کامل زغال بدون شکستگی تا بیش از ۸۰% بدون کوچکترین خامی در کل زغال تحویلی،درسال ۱۳۹۰ رونمایی و به بازار عرضه شدکه دست تک تک همکاران عزیزمان را میفشارم.
از آن روز ،هر لحظه براین باور تلاش کردیم تا کوره دو منظوره ۶ جداره ای را به حداقل مشکل و با رفاه بیشتری نسبت به قبل برسانیم و کاستی هوی تولید زغال لیمو را بپوشانیم .از جمله تعداد ۶ جداره برای این عمر و کاربرد هر جداره به صورت جداگانه،عمل هموژن در کوره و  دستگاه تولید زغال با راندمان بالا،راحتی و سرعت عمل بیشتر برای خارج کردن زغال تولیدی و پر کردن چوب لیمو برای تولید مجدد،رفع مشکل کف کوره با سیستم جدید حرارت دهی در کوره تولید زغال لیمو و دستگاه تولید زغال سیستم سرکه گیری جدید و فیلتراسیون ۱۰۰% ،دسترسی راحت و کامل به کل سیستم داخلی دود کش کوره برای تمیز کردن و لایه روبی آن ،عدم خوردگی ورق های داخلی کوره به علت سرکه چوب در کوره که باعث خوردگی فلز میگردد.
مشکل پرتی حرارت بیش از حد در آتشکده های کوره و دستگاه تولید زغال رفع آن و بسیاری از کارهای مفید دیگر تا به حال که جز اسرار شرکت محسوب میگردد.
مشتریان عزیز کوره سازان پاسارگاد تنها دستگاه تولید زغال دو منظوره ۶ جداره ای از ما خرید نمی کنند بلکه همراه با کوره به صورت تضمینی آموزش و سیستم جدول زمان بندی و نحوه ی عملکرد در کوره و دستگاه تولید زغالبرای تولید ۱۰۰% عالی زغال لیمو را به صورت مکتوب همراه با جزئیات از کیفیت تولید در قرار داد قید میگردد رابه یادگار میبرند. وقتی در صورت تمایل مشتری ،در دفاتر اسناد رسمی کشور این قرار داد به صورت تضمین در تولید زغال لیمو،کبابی،بلوط ،سیب و…. مکتوب شده اعمال میگردد .
در تولید کوره های دو منظوره مفتخر به گرفتن Iso 9001_2008 از کشور انگلستان و در مورد آموزش تضمینی تولید زغال لیمو با سعی فراوان مفتخر به گواهی نامه ی Iso 9015_2000 از کشور انگلستان شده ایم .
برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن،تلگرام ، ایمیل و اینستاگرام با ما در تماس باشید.

دستگاه زغال ساز (اکسترودر)

دستگاه اکسترودر یک دستگاه زغال ساز است که برای تولید زغال فشرده یا قالبی یا بریکت کاربرد دارد.
توصیه می کنیم ،قبل از خرید دقت لازم را مبذول فرمایید. در بازار خط تولید دستگاه زغال ساز های ارزان قیمتی وجود دارد که توان تولید ندارند و زغال درجه یک به شما تحویل نخواهند داد. حال شما حتی اگر یک میلیون هم هزینه خرید این سبک دستگاه زغال ساز را نمایید ولی زغال درجه یک به شما ارائه نکند مصداق صادق این است که پول خود را در جوی آب ریخته باشید. پس خواهشا دقت لازم را بعمل آورید تا مال باخته نگردید.

در تهیه این دستگاه تولید زغال نوع تجهیزات بسیار مهم است و ارتباط مستقیم با:
۱- شکل ظاهر یعنی عدم اسفنجی بودن بریکت خام :
دستگاه زغال ساز خوب باید در طول ۸ ساعت کاری خروجی ماردون زنان یکدست تحویل دهد. عدم اسفنجی بودن بریکت و ترک نداشتن در هنگام خروجی ماردون یکی از نکاتی است که ماشین ساز باید به آن توجه داشته باشد و عیب یابی آن را انجام داده و آموزش لازم را به مشتری اعلام نماید. اگر عملکرد دستگاه دستگاه زغال ساز درست نباشد بخصوص کنترل خشک بودن مواد اولیه بعد از چند سری تولید، دستگاه زغال ساز با اشکال اسفنجی و عدم ساپورت کامل مواد اولیه از انتهای ماردون روبرو خواهد شد.
۲-بافت مولکولی ایجاد شده در بلوک بریکت خام :
یکی دیگر از نکاتی است که به زیبایی زغال و به سازگاری بالای زغال در هنگام مصرف میتواند تاثیر مستقیم داشته باشد بافت مولکولی ایجاد شده در بلوک بریکت خام است. دراین حالت به درصد ترکیبی مواد اولیه باهم باید دقت داشت که ماشین ساز باید به صورت کامل آگاهی داشته و آگاهی خود را به مشتری اعلام نماید و همچنین درصد رطوبت دقیق مواد اولیه ترکیبی نسبت به توان فشار وارد شده از طرف موتور ماردون.
۳-خشک کن مناسب قبل از بارورنمودن دستگاه مادر:
عمل خشک کردن و رطوبت گیری مواد اولیه قبل از عمل فشرده سازی بریکت و ایجاد بلوک با استفاده از دستگاه زغال ساز،صورت می گیرد.این عمل باید به درستی صورت گیرد ودرصد ورودی مواد اولیه در خشک کن نسبت به اندازه ورودی باید تعریف شده باشد وگرنه در قسمت فشرده سازی و ایجاد بلوک توسط ماردون دستگاه زغال ساز مشکل ایجاد شده و به سیلندر و بدنه ی دستگاه زغال ساز و بخصوص دو خروجی نقطه ی گرمایی انتهای ماردون با مشکلات زیادی روبرو میگردید.
۴-فشرده سازو کنترل دود در این دستگاه به خصوص در خروجی ماردون :
کنترل دود و فیلتر کردن آن درکل کار بسیار حائز اهمیت است. کوره سازان پاسارگاد به نحو احسن این عمل را ایجاد نموده است.اگر دستگاه زغال ساز بریکت دارای استاندارد های لازم باشد و عمل فیلتراسیون درست انجام گیرد هیچ مشکلی پدیدار نخواهد شد .نکته دیگر در خروجی دستگاه مادر که بلوک بریکت خام را خارج میکند میباشد که کوره سازان پاسارگاد به بهترین نحو عمل فیلتراسیون را به صورت عمودی ایجاد نموده است.
۵-یکی از مهمترین نکات دستگاه زغال ساز بریکت برای گاز گیری کامل کل محصوا در یک دوره ی پخت می باشد.
نکته ی بسیار حائز اهمیت و کلیدی در این نوع تولید ،دستگاه زغال ساز بریکت است که بلوک های خام و ایجاد شده را تبدیل به زغال بریکت می کند. عدم حتی یک بلوک خام بریکت بعد از پخت در دستگاه زغال ساز کوره سازان پاسارگاد از نکات حائز اهمیت دراین کار محسوب میگردد. هموژن بودن کامل کوره ،ترکیب و پخش شدن کامل حرارت در فی مابین و سوراخ های وسط بریکت های حفره دار ،عدم شکستگی در هنگام تبدیل بلوک خام به بلوک زغال ،گاز گیری کامل بلوک بریکت به صورت یکدست از بالا تا پایین محفظه داخل کوره به طوری که زغال بریکت تولیدی در قلیان باعث سردرد نگردد و در هنگام سرخ شدن بو نداشته باشد.

تمامی این موارد نشانگر این است که از ابتدا تا انتهای دستگاه زغال ساز بریکت دارای اهمیت زیاد و زنجیره واربه هم متصل هستند. در نتیجه دقت و قدرت چاشنی کارتولید زغال قالبی یا بریکت میباشد.
کوره سازان پاسارگاد تضمین به صورت مکتوب در قرارداد از بابت اینکه با خط تولید زغال قالبی و آموزش و تکنولوژی مورد نظر که به شما آموخته خواهد شد بتوانید زغال بریکت درجه یک را با دستگاه زغال ساز کوره سازان پاسارگاد تولید نمایید.

cherakoorehsazan

چرا کوره سازان

کوره سازان پاسارگاد توانایی طراحی و ساخت انواع کوره تمام صنعتی تولید زغال ، دستگاه تولید زغال و  دستگاه زغال ساز را با استفاده  از آزمون‌‌های تجربی و علمی دارد. این شرکت حاضر به عقد قرار داد به صورت تضمین مکتوب یا در دفاتر اسناد رسمی کشور  برای ارائه بهترین کوره صنعتی زغال و دستگاه تولید زغال با تمام مراحل آموزشی تولید انواع زغال از جمله زغال کبابی تا انواع زغال لیمو و، بلوط، پسته، سیب،وانجیر و… می باشد.

تولید کوره صنعتی زغال ، دستگاه زغال ساز و دستگاه تولید زغال در کوره‌سازان پاسارگاد با مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گیرد. این شرکت تنها دارنده گواهی‌نامه ISO9001-2008 وISO10015-1999 از کشور انگلستان با استاندارد مدیریت کیفیت و استاندارد آموزشی است. همچنین، با طراحی و تولید انواع کوره صنعتی برای تولیدات مختلف زغال لیمو تا کبابی و قالبی از پیشگامان این صنعت به شمار می رود.

گروه صنعتی کوره‌سازان پاسارگاد، خود با استفاده از همین کوره‌ها، دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز مشغول تولید زغال است و تولید زغال لیمو را در اولویت کار خود قرار داده است و آمادگی فروش ذغال لیمو و کبابی و پرسی و … به پخش‌کنندگان محترم در سراسر کشور را دارد.

مزیت تولید ذغال با بسیاری از تولیدهای دیگر در این است که علاوه بر این‌که زغال تاریخ انقضا ندارد، بلکه هرچه زمان نگهداری زغال طولانی‌تر باشد، فایده‌ی بهتری هم برای تولید کننده دارد.
برای ورود به عرصه تولید، با کوره‌های ساخته شده توسط ما به همراه دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز ، که امتحان خود را پس داده است، مشغول تولید ‌شوید و در آمد چند میلیونی در ماه داشته باشید. طرز استفاده از این کوره ها بسیار راحت و آسان خواهد بود و هر آدم مبتدی می‌تواند بهترین کیفیت ممکن را از ذغال‌های تولیدی خود توسط دستگاه تولید زغال و کوره صنعتی تولی زغال بگیرد. افتخار ماست برای کارآفرینی هم‌وطنان عزیز پارسی گامی برداریم. کوره‌های ذغال ساز صنعتی ، دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز ما  بستگی به توان مالی شما دوستان و به صورت‌های مختلف برای شما عزیزان طراحی می‌گردد، تا شما با توان‌های مالی مختلف بتوانید این خط تولید را شروع نمایید. . از  نظر کیفیت محصول به جرات می‌توان گفت که ما جزء بهترین‌ها هستیم.

شرکت‌های مختلفی وجود دارند که اعلام می‌کنند کوره‌ی ذغال ، دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز تولید می‌کنند ولی در عمل چنین نیست مراجعه‌کنندگان بسیاری وجود دارند که با ما تماس می‌گیرند تا کوره‌های آنها توسط مهندسین ما عیب‌یابی و رفع مشکل شود،  می توانید از آن ها جویا شوید. به همین علت ما علاوه بر فروش کوره‌های خود ، دستگاه تولید زغال و  ذغال‌های مختلف تولیدی با کوره‌های شرکت خود، بخشی جهت مشاوره داریم که عیوب و ایردهای کوره‌های تولید شده و دستگاه تولید زغال توسط برخی شرکت‌ها را که به فکر منافع خود هستند و با مال و آبروی بازی می‌کنند و کوره‌ها و دستگاه تولید زغال هایی را در معرض فروش قرار می‌دهند که حتی خودشان یک‌بار هم استفاده  نکرده‌اند را تا حد ممکن برطرف می‌کنیم و چه بسا تماس‌هایی که این مال‌باختگان از اقصی نقاط کشور با ما می‌گیرند و در صدد رفع عیب کوره‌ها و دستگاه تولید زغال هستند که از یک‌سری آدم سودجو خریده‌اند که اظر طراحی و ساخت به خاطر عدم علم و آگاهی و نداشتن تجربه در این کار دچار مشکل هستند و باعث ضررهای زیادی برای خریداران می‌شوند.

کوره هاو دستگاه تولید زغال شرکت ما می تواند بهترین ذغال ممکن را از جمله ذغال لیمو، نارنج، بلوط، مرکبات، پسته و … را با بهترین کیفیت ممکن تولید نماید. از مزایای تولید ذغال با کوره‌ها، دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز این شرکت مصرف پایین انرژی و بدون دود و بو بودن آن است و محصول تولیدی آن در بازار ایران و جهان کاملا جا افتاده و شناخته شده می‌باشد.
ما با افتخار اعلام می‌کنیم چون تجربه‌‌ی ما و کادر مجربِ ما هم به صورت عملی و هم به صورت تحصیلی می‌باشد، از نظر تولید و کیفیت محصولات ذغال حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، شاید بهترین نباشیم ولی بهترین ها ما را انتخاب می‌کنند.

کباب پز صنعتی تمام اتوماتیک

شرکت کوره سازان پاسارگاد علاوه بر دستگاه تولید زغال و دستگاه زغال ساز محصولات برجسته دیگری نیز دارد. یکی از  این محصولات جدید و منحصر به فرد کوره سازان پاسارگاد، کباب پز صنعتی است که کاربرد بسیاری در دانشگاه ها، رستوران ها و بیمارستان ها و … دارد.
با سرعت بالای این دستگاه سرعت خدمات دهی به مشتریان افزایش چشمگیری می باید. همچنین در مصرف انرژِی و تایم کاری کارگر صرفه جویی شدید خواهد گردید. توان سرعت دهی و کند شدن سیخ برای پختن کباب و مصرف انرژی پایین با طراحی زیبا و مدرن سعی گردیده که حداقل فضا را به خصوص برای رستوران ها در بر داشته باشد.
توان تولید ۶۰۰ الا ۷۰۰ جوجه در یک ساعت با استفاده از کباب پز صنعتی کوره سازان پاسارگاد وجود دارد.
ایمنی بالا و بدون صدا بودن در کلیه قطعات و مراحل کار از مزیت های این دستگاه به شمار می آید.

دستگاه تولید زغال و کوره زغال کمپیند

کوره تولید زغال کمپیند نسل جدید دستگاه تولید زغال محسوب می شود.  این دستگاه زغال ساز یک ابر کوره صنعتی و دستگاه تولید زغال به شمار رفته که با تلاش وصف ناپذیر مهندسین ایران کوره صنعتی و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد بخصوص در بخش متالوژ به ثمر رسیده است. نوع محصول دهی آن آزمایش و آنالیز گردیده و تمامی تست ها را انجام داده تا به مشتری در انجام خرید اطمینان خاطر دهد .
هدف اصلی در کوره های کمپیند و دستگاه تولید زغال حداقل مصرف انرژی توان بالای کوره ،عمر زیاد کوره ،اصطحکاک بسیار پایین کوره در مقابل ارائه بهترین کیفیت زغال بوده است .
با تلاش و پشتکار دو سال پرسنل و کل مجموعه کوره سازان پاسارگاد عمل حرارت دهی با ضریب تفاوت دمای ۱ درجه در کل فضای کوره زغال و دستگاه تولید زغال میگردد. و این روش منحصر به فردی در نوع حرارتی است. قبل از هر چیز مثال زیر را در نظر بگیرید:
فرض کنید در اتاقی که به طور بسته و محفظه ای نیست کبریتی روشن نمایید .دماسنج نصب شده در اتاق با وجود اینکه دمای ابتدایی شعله کبریت بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد است تغییری نشان نمی دهد زیرا سطح گرمایی پایین تری وجود داردو باعث می شود کمیت گرما وجود داشته باشد ولی کمیت دما به علت کمبود سطح مقطع جسم اختلاف دما ایجاد کند و دما بالا نرود و این برای کوره زغال و دستگاه تولید زغال سم محسوب میگردد.حال در همان اتاق یک قطعه فولادی به مانند شمش به وزن ۲۰۰۰ کیلوگرم و دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد قرار دهیم ، دمای اتاق به سرعت افزایش می یابد.درست است که دمای شعله کبریت خیلی بیشتر از دمای قطعه فولادی است ولی قطعه فولادی گرمای خیلی بیشتری داردو به همین امر دمای اتاق را بالاتر میبرد. بنابراین گرما و دما کمیت مرتبط به یکدیگرند ولی هردو یک کمیت و یک معنا را ندارند.
گرمای دریافتی در کوره صنعتی کمپیند و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد میتوان گفت که به همچین حالتی است. این امر سبب می شود مصرف انرژی بسیار پایین تر گردد و همچنین بعد از فرایند تولید زغال در کوره صنعتی کمپیند و دستگاه تولید زغال عمل خنک شدن هم معکوس این امر صورت میپذیرد که باعث خنک تر شدن سریع کوره بدون تاثیر در عمر کوره میگردد.
دستگاه تولید زغال کمپیند کوره سازان پاسارگاد با توان تولید زغال به صورت ۱۰۰% عدم شکستگی در تولید زغال لیمو و بلوط و … با گاز گیری ۱۰۰%و عدم خاموش و عدم خام بودن و عدم ریش ریش قهوه ای در زیر بدست زغال به صورت تضمینی و مکتوب در قرار داد می باشد.

takjedare

کوره های ۶ جداره ی تک منظوره

در دستگاه تولید زغال و کوره های ۶ جداره ای  روش حرارت دهی توسط هدایت حرارت شعله از طریق بدنه بیرونی به طرف خنک تر انجام می گیرد. با گرم شدن فضای بیرونی و افزایش سرعت در بین مولکول ها برخورد بین مولکول ها افزایش می یابد و سبب حرکت آن ها شده و در نیتجه انتقال گرما در بین جدارهای دستگاه تولید زغال و کوره های ۶ جداره ای انجام می شود. فضای داخل و بیرونی کوره و دستگاه تولید زغال لایه نامیده می شود به دلیل جامد بودن این لایه انتقال هدایت نسبت به گاز ها سریعتر انجام می شود. چرا که فاصله مولکولی بین جامدات از مایعات و گازها نزدیکتر است. هدایت گرما با ضخامت  یک جسم رابطه معکوس دارد یعنی هرچه ضخامت جسم کمتر باشد هدایت گرما بیشتر خواهد بود، بنابراین هرچه ضخامت لایه های ایجادی در کوره های صنعتی تولید زغال و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد کمتر باشد انتقال گرما به داخل کوره سریعتر و در نتیجه مصرف انرژی و سوخت پایین تر میاید.

برای رسیدن به بهترین عملکرد، در دستگاه تولید زغال و کوره های تولید زغال کوره سازان پاسارگاد از ورق هایی با ضخامت مناسب ۲ تا ۳ میل در لایه های کوره ۶ جداره ای و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد استفاده می گردد. نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود عدم خوردگی است .  چرا که  ورق در مجاورت حرارت بالا قرار دارد. برای این امر باید به صورت زیر عمل کرد:

استفاده از ورق استیل ۳۲۶ آتشخوار

مزیت استفاده از این نوع ورق توانایی بالای تحمل حرارت آن است. با این وجود در مقابل شعله ی مستقیم عمل اکسید و پوست دادن روی آن با حداقل زمان صورت می پذیرد. بعضی از افراد متاسفانه از ورق های ۳۰۴ و ۳۰۹ استیل استفاده  کرده و برای بازار گرمی به مشتریان که اطلاعات کمتری در علم متالوژی دارند مدعی می شوند که از  استیل استفاده می کنند. استیل ۳۰۴ و ۳۰۹ مشکل را حل نخواهد کرد و فقط جنبه ی بازار گرمی دارد .استفاده از ورق ۳۱۶ هم با مشکل مواجه است زیرا درست است که ورق استیل ۳۱۶ در برابر شعله ی مستقیم خورندگی بسیار کمتری دارد ولی به دلیل انبساط و انقباض مداوم  که در کوره و دستگاه تولید زغال به علت گرما و سرما ایجاد میگردد، ورق استیل ۳۱۶ موج میافتد و به دلیل پاره نشدن استیل وقتی ورق استیل در حال موج افتادن باشد به سمت بالا یا پایین حرکت میکند، لایه های بغل رابه طرف خود میکشاند و کوره دچار فشار گردیده و از فرم اولیه ی خود کاملا خارج میگردد که در مورد کوره زغال و دستگاه تولید زغال این بسیار خطرناک است. در صورت استفاده از ورق های ۳۰۴ یا ۳۰۹ به دلیل موج شدیدتر برای کوره و دستگاه تولید زغال خطر بیشتری دارد.

بعضی از افراد تنها با استفاده از یک آهنربا  و اینکه ورق بگیر است یا نگیر است، مشتریان بی اطلاع را فریب می دهند  . برای تشخیص اینکه ورق استیل مورد استفاده از چه نوعی است باید یک قطعه ی ۳*۳سانتی متری از آن ورق رابه آزمایشگاه های تشخیص برده و از طریق جواب آنالیر آن نوع ورق استیل  را تشخیص دهیم.
در روش استفاده از ورق استیل برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید کل کوره و دستگاه تولید زغال از ورق استیل ۳۲۶ خالص استفاده گردد و تمام کار از سیم جوش های استیل ۳۲۶ آتشخوار تهیه شود تا کوره دچار مشکل نگردد و جوش ها از هم جدا نشود. چرا که جوش استیل به آهن در گرما و سرما یا فشار به مرور زمان رها می شود. جوش استیل و یا آهن به آهن دوام بسیار بالاتری دارد.
نوع حرارت دهی به کوره:
در این مدل نوع حرارت دهی به گونه ای خواهد بود که عمل حرارت دهی باعث اکسید شدن ورق کف کوره نگردد و انبساط و انقباض ورق  به گونه ای خواهد بود که ورق قدرتمند باشد و دچار مشکل نشود زیرا عمل حرارت دهی درست باعث میشود عمر کوره و دستگاه تولید زغال طولانی مدت گردد و مشکلات کشش لایه های بغل وضعیت جوش استیل آهن یا پارگی کف کوره و دستگاه تولید زغال در کوره ی تولید زغال کوره سازان پاسارگاد کاملا رفع گردد.

کوره صنعتی دوجداره ای به ۲ صورت وارد بازار میگردد:
۱- کوره های صنعتی ۶جداره ای تک منظور
کوره صنعتی ۶ جداره ای چند منظوره
-کوره صنعتی ۶ جداره ای تک منظوره (کبابی): کوره صنعتی زغال ۶ جداره ای تک منظوره کوره سازان پاسارگاد برای تولید کنندگان زغال کبابی طراحی و تنظیم گردیده و توانایی تولید زغال کبابی را ظرف مدت تنها چند ساعت داراست و با توان بالا و قدرت فشارحرارتی بالابهترین کیفیت زغال را اعم از عدم جرقه ایجاد مینمایدو با تکیه بر آموزش تضمینی کوره سازان پاسارگاد زغال کبابی درشت و بدون خاکه و قابلیت تبدیل چوب های کوچک تا تنه ی درختان را به زغال در یک زمان دارد که برای تولید کنندگان حائز اهمیت است.نکته ی قابل توجه عدم دود در کوره صنعتی و دستگاه تولید زغال تولید زغال کوره سازان پاسارگاد میباشد که با عمل سرکه گیری و فیلتر کردن دود دوستدار محیط زیست محسوب میشود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه تولید زغال با مجموعه ی کوره سازان پاسارگاداز طریق تلفن،ایمیل،تلگرام و اینستاگرام که در قسمت تماس با ما میباشد با ما در ارتباط باشید

hamrafti

کوره های همرفتی نسل جدید دستگاه تولید زغال

دستگاه تولید زغال همرفتی  همانند کوره های جداره ای برای اولین بار در کشور رونمایی شدند.
محصول جدید و منحصر به فردی که باز هم حاصل ایده پردازی های کوره سازان پاسارگاد میباشد کوره های تولید زغال همرفتی است. این محصول با تست ۱۰۰% و کاملا با اطمینان وارد بازار گردیده است. کوره های همرفتی حاصل تلاش مهندسین کوره سازان پاسارگاد و نسل جدید کوره صنعتی زغال می باشد و بیش از ۹۰% مشکلات کوره های جداره ای را برطرف نموده است.
کوره های همرفتی نسبت به کوره های جداره ای باز خورد بیشتری پیدا کرده است چرا که هموژن بهتر و کنترل حرارت مناسب تر در کوره های همرفتی به علت پرتی حرارت بسیار، بسیار پایین تر و قدرت و دوام طولانی تر و مصرف انرژی بسیار ،بسیار پایین تر و خنک شدن بسیار سریعتر از جمله ویژگی های آن است.
مسیر حرارتی در کوره صنعتی همرفتی به صورت کنترل می باشد و نوع مسیر هدایت شده نیز به صورت کوره ای می باشد . دمش در این کوره ها انجام گرفته و در نتیجه گرما تمایل به جمع شدن و ساکن شدن پیدا کرده و درنتیجه کنترل دما و فشار راحت تر صورت می گیرد و این امر در تولید زغال لیمو بسیار حائز اهمیت می باشد. روش انتقال حرارت در این کوره ها به گونه ای است که انتقال جابجایی حرارتی دما از بالا به پایین و معکوس انجام می گیرد و بنابراین برای افزایش انتقال حرارت نیاز به مصرف انرژی بسیار بالایی نیست.
یکی دیگر از مزیت های کوره همرفتی، .حداکثر گرمایش در کوتاه ترین زمان است.
امکان منطقه بندی گرمایی ،گرمایش در ارتفاع و انتقال به پایین با توجه به عملکرد معکوس مسیر حرارت پاسخگوی حرارتی بالا در داخل محفظه کوره به طوری که باعث جلوگیری حرارت نمی گردد و تنها باعث عدم خوردگی تاسیسات داخلی کوره از بابت سرکه چوب داخل کوره میگردد.
استفاده بهینه در سوخت در این نوع از کوره ها به این دلیل است که سطح مقطع حرارتی بیش از ۱۵ متر باعث انتقال مولکول گرمایی و سریعتر گرم شدن چوب میگردد که این اتفاق باعث پرت شدن کمتر گرما می گردد.
دستگاه تولید زغال همرفتی کوره سازان پاسارگاد یک دستگاه زغال ساز است که با راندمان بالای تولید زغال تا ۱۰۰% بدون شستگی در تولید زغال قلیان و با گاز گیری ۱۰۰%در کل تولید و عدم خاموش و عدم خام بودن و عدم ریش ریش قهوه ای در زیر بدست زغال به صورت تضمینی و مکتوب در قرار داد می باشد.

0001

ویژگی زغال لیمو خوب

زغال لیمو و قلیانی نوعی زغال چوب عالی سیاه و براق است. بدون شکاف است و وقتی می‌شکند، صدایی فلزی تولید می‌کند‌. کربن ۷۸ درصد وزنی است. این کربن یک نوع بلوری و ظریف موجود در زغال چوب تولید شده در قرع ۹۰ گرافیت است. این کربن خالص و بدون سولفور است. زغال چوب علاوه بر کربن حاوی بین ۱۰ تا ۱۸ درصد هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن است که در ۸۷۵ درجه سانتی‌گراد می‌گریزند. آب موجود زغال چوب به درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا بستگی دارد و بین ۵ تا ۸ درصد متفاوت است.

در تولید زغال لیمو شما علاوه بر حرارت، فشار حرارتی بالایی برای بالا بردن کیفیت زغال لیمو نیازمندید و این به طراحی کوره و قدرتمند بودن نوع طراحی بستگی دارد تا بتواند در درازمدت هم با توجه به این فشار بالا، کوره شما راندمان طولانی مدتی داشته باشد. اگر زغال لیمو و قلیانی دچار شکستگی شود، به علت حساسیت بالا در بازار با افت قیمت همراه است.

اگر عمل گازگیری در زغال کامل انجام نگیرد، مصرف‌کننده در زمان سرخ شدن زغال روی پیک‌نیک یا گاز با تکه شدن زغال و پریدن تکه‌های زغال به اطراف و یا با صدای شکستگی مواجه می‌شود. خام بودن زغال لیمو به این معنا نیست که چون زغال شما سیاه و چوب به رنگ سیاه درآمده است، زغال خالص از کربن و گرافیت دارید. حساسیت زغال لیمو به حدی زیاد است که وقتی مصرف‌کننده از آن استفاده می‌کند، ابتدا با بو و اگر خامی زیاد باشد، با دود همراه است. اگر با دقت به زیر پوست زغال لیمو نگاه کنید، رشته بسیار نازکی از رنگ قهوه‌ای روی زغال نقش بسته است و که نشان‌دهنده کیفیت نامرغوب زغال است.

%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84-%da%a9%d8%a8%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%85%d9%88

سودآوری زغال لیمو و زغال کبابی

امروزه تولید زغال لیمو و زغال کبابی از سودآورترین تجارت‌ها است که در بازار مصرف زیادی دارند. این روزها با شیوع مصرف قلیان نه تنها در قهوه‌خانه‌ها بلکه در خانه‌های شخصی سود خوبی دستگیر تولیدکنندگان زغال لیمو می‌شود و قیمت فروش زغال لیمو بالا است. زغال لیمو بهترین زغال برای مصرف قلیان است. همچنین، ساخت باربیکیو در خانه و تفریح پختن کباب در کنار خانواده‌ از تفریحاتی است که بسیار باب شده و نیاز مردم به زغال کبابی خوب و باکیفیت بالا رفته است.

کوره صنعتی زغال پاسارگاد برای تهیه زغال لیمو و زغال کبابی طراحی شده‌اند و زمان پخت هر کدام متفاوت است. کوره‌سازان پاسارگاد اولین تولید‌کننده کوره صنعتی تولید زغال لیمو و زغال کبابی همیشه با به روز کردن و ایده‌های خلاقانه، نه یک گام، بلکه چند گام جلوتر از رقبای خود است.

تمامی طرح‌های کوره‌ها از نمای بیرون تا طراحی داخلی اختصاصی است. پیش از خرید کوره صنعتی زغال باید دو معیار را ملاک قرار داد:

* کوره صنعتی زغال باید از نظر طراحی و مهندسی دوام طولانی داشته باشد و بتواند نیاز مصرف‌کننده را در درازمدت تأمین کند. همچنین، با توجه به گرم و سرد شدن مداوم کوره نکات بسیار ریز و تخصصی را که در حین آماده‌سازی کوره باید رعایت شود تا فشار در کوره کم شود و باعث خطر نشود، رعایت کنیم. در عمل انبساط و انقباض، انبساط ورق اصلاً به این نیست که هرچه ورق ضخیم‌تر باشد، بهتر است. با توجه به گرمای زیاد و گرم و سرد شدن مجدد و متداوم، اگر طراحی کوره و نوع حرارت‌دهی به صورت استاندارد به کوره نرسد، دچار مشکل شده و ورق ۱۰ میلی هم به‌زودی دچار قوس می‌شود.

* تولید زغال لیمو و زغال کبابی به این معنا نیست که فقط چوب سیاه و تبدیل به کربن شود. بلکه نکات ریزبینانه‌ای در بحث تولید زغال لیمو و زغال کبابی وجود دارد. زغال نباید خام باشد که خام نبودن زغال به معنای این نیست که چون زغال مشکی است، پس خام نیست و گازگیری آن کامل انجام شده است. اگر زغال لیمو و زغال کبابی شکسته شود، حداقل با کیلویی ۴ هزار تومان افت قیمت در بازار مواجه می‌شود.

تمام مشتریانی که کوره دو منظوره (زغال لیمو و زغال کبابی) و کوره‌های عملیات حرارتی/ هم‌رفتی را از گروه صنعتی کوره‌سازان پاسارگاد خریداری کنند، تضمین تأمین مواد اولیه در طول سال به صورت مکتوب به عهده گروه صنعتی کوره‌سازان پاسارگاد است. تولیدکننده زغال می‌تواند بهترین زغال لیمو و زغال کبابی را با آموزش‌های تضمینی ما تولید نمایند و ما با تأمین چوب عالی و خوب، مطمئنیم که زغال لیمو تولیدی و زغال کبابی درجه یکی خواهند داشت. زغال لیمو و زغال کبابی تولید شده توسط کوره‌های کوره‌سازان پاسارگاد از باکیفیت‌ترین زغال لیمو و زغال کبابی موجود در بازار است.