آیا تاثیر کیفیت کوره صنعتی زغال فشرده بر خط تولید آن را میدانید ؟ اگر قصد راه اندازی خط تولید زغال فشرده را دارید یا قصد خرید کوره صنعتی زغال فشرده را در ذهن دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

تولید زغال فشرده در طی چندین فرآیند در اثر تجزیه مواد اولیه بر اثر حرارت و به دنبال آن فرآیند کربن سازی ایجاد می شود. برای احتراق مواد اولیه تولید زغال فشرده خود نیازمند خرید کوره صنعتی زغال فشرده هستیم.

مقایسه کوره های سنتی و صنعتی

بهره وری انواع مختلف کوره صنعتی در مقایسه تولید زغال فشرده از یک کیلو مواد اولیه مصرفی قابل ارزیابی است. با استفاده از کوره های سنتی برای تولید یک کیلو زغال شاید بالغ بر ۱۰ الا ۱۲ کیلو مواد اولیه مورد نیاز باشد، حال آن که برای تولید همین مقدار زغال در کوره صنعتی زغال به ۳ تا ۴ کیلو مواد اولیه احتیاج داریم.

از آنجا که پارامترهایی مانند رطوبت مواد اولیه مورد استفاده ، حجم کوره و کنترل فرآیند تولید زغال نقش مهمی را ایفا می کنند، سود نسبی خط تولید زغال فشرده بهبود یافته بین ۵ تا ۵۰ درصد است.

پایداری انرژی در کوره های صنعتی

به دلیل راندمان بالای کوره صنعتی زغال فشرده در طول فرآیند تولید زغال میزان اتلاف انرژی و زمان فرآیند کربن سازی و هدر رفت مواد اولیه در آن ها بسیار پایین خواهد بود. میزان هدر رفت انرژی با استفاده از کوره زغال سنتی برای تولید یک کیلو زغال تا ۷۳% ارزیابی شده است و این رقم در استفاده از کوره های صنعتی به نصف کاهش پیدا کرده است.

کنترل حرارت پایدارتر در کوره های صنعتی

در استفاده از کوره صنعتی امکان کنترل حرارت دهی وجود دارد که از خطرات روش های سنتی و ضررهای ایجاد کننده آن بسیار می کاهد. کارایی بالا و کربن سازی سریع دو ویژگی مهم در استفاده ازکوره صنعتی است که ریسک صرف هزینه را  برای تولید زغال فشرده با کیفیت دارند.

استفاده از کوره های دست دوم را پیشنهاد نمی کنیم چرا که انواع جدید کوره صنعتی از  زمان تولید می کاهند و به حجم تولید اضافه می کنند و هزینه مصرف شده برای آن ها به زودی جبران خواهد شد.

تاثیر کیفیت کوره صنعتی زغال فشرده بر خط تولید آن را در این مقاله بررسی کردیم.

اگر در انتخاب کوره زغال مردد هستید با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین می توانید در اینجا با کوره خط تولید زغال لیمو کوره سازان پاسارگاد آشنا شوید.

مهندس فنی: ۰۱ ۶۵۴ ۱۰ ۰۹۱۲
مدیریت فروش: ۰۹۱۲۷۵۴۱۲۰۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست