دستگاه تولید زغال

دستگاه تولید زغال اکسترودر یا ماردونی

دستگاه تولید زغال

دستگاه تولید زغال . خط تولیدی اکسترودر یا ماردونی خط تولیدی است که از سال ۸۹ وارد بازار و توان تولید زغال مکعب شمشیکه در مرکزیت آن حفره ی گرد سوراخدار میباشد را داراست که به اقسام مختلف از جمله زغال بریکت زغال بامبو ، زغال فشرده و … میباشد.

مواد اولیه این خط تولید خاکه اره ، خاکه زغال ، پوست گردو و پوست بادام و …. میباشد .

که در تمامی موارد باید با درصد مناسب که از سوی ما به خریدار دستگاه زغال ساز یا دستگاه تولید زغال اعلام میگردد و باید آگاه باشید که بدون یکی از این موارد تضمینی خاکه اره و یا پوست گردو و ….نمیتوان محصول درجه یک تولید کرد پس تقاضا میشود از خرید این مدل دستگاه زغال ساز و یا تولید زغال از تونایی تهیه پوست گردو و پوست بادام و خاکه اره و خاکه زغال و … ۱۰۰% اطمینان حاصل فرمایید .

در این دل دستگاه زغال ساز و یا تولید زغال ابتدا از جمله خاکه اره در خشک کن سینوسی و یا دوار که به انتخاب شتری میباشد خشک و رطوبت گیری میگردد . پس واد اولیه خام آسیاب و بعد توسط میکسر خمیری میگردد.( توجهداشته باشید که مواد اولیه در این فرایند باید نرم و کاملا آسیاب شده باشد ) و تک موادی مثل فقط خاکه اره و یا فقط خاکه زغال  نمیشود عمل کرد و آسیاب و میکس از اهمیت بالایی برخوردار است .

بعد از تمامی این موارد مواد اولیه میکس شده شما در دستگاه تولید زغال و یا دستگاه زغال ساز مادر توسط ماردون فشرده سازی میگردد وبعد به شکل شمش سوراخدار از سیلندر بیرون میاید . در خروجی ماردون المنت نصب میگردد تا هم عمل خشک کردن و هم عمل سوزاندن روی بلوک خام ( علت گفتن بلوک خام این است که به خاطر مواد اولیه شما در این دستگاه زغال ساز یا دستگاه تولید زغال خام میباشد مثل خاک اره و پوست گردو و …. بنابراین بلوک بدست آمده هم خام میباشد) صورت گیرد.

این عمل به این علت میباشد تا بتوان بلوک خام رابا حرارت دادن توسط المنت خروجی ماردون خشک کرد و از حالت خمیری خارج نمود تادر جابجایی به سمت کوره مشکل نرم بودن و بی حالت بودن نداشته باشد.

بعد از تولید بلوک خام ، بلوک به کوره هدایت میگردد برای تبدیل شده به زغال .

کوره زغال برای دستگاه زغال ساز یا دستگاه تولید زغال بسیار بسیار حائز اهمیت است .

دوستان و سروران گرامی خواهشا دقت لازم را بفرمایید که کوره سنتی تحت هیچ شرایطی توانایی گاز گیری کامل به همراه عدم شکستگی و عدم ترک خوردن های سطحی روی سطحی روی زغال را در این خط تولید زغال ندارد و همچنین با تلفات زیادی روبرو است . هرکس به شما این نصیحت را کرد باید کوره سنتی باشد بدانید و آگاه باشید که از علم کوره و فن و فنون کربن و زغال اطلاعی ندارد و این میتواند باعث تعطیل شدن کل دستگاه تولید زغال و یا دستگاه زغال ساز شما گردد چون کوره زغال مناسب قلب تپنده و اتمام کننده کل تولید زغال فشرده میباشد.

بعداز تولید بلوک خام ، بلوک خام داخل کوره زغال صنعتی مخصوص میگردد و بعد از فرایند تولید تا  ۱۰۰% زغال بدون شکستگی و ترک و تا ۱۰۰% با گاز گیری کامل و تا ۱۰۰% بدون حتی کوچکترین خاصی خواهد بود.

این دستگاه تولید زغال یا دستگاه زغال ساز قادر خواهد بود در ۸ الی ۱۰ ساعت کاری حدود ۸۰۰ ای یک تن بلوک خام تولید کند که بعد از فرایندتبدیل شدن به زغال که در کوره زغال صورت میگیرد با ضریب تبدیل ۴ بر یک از ابتدای مواد خام به شما حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ کیلو زغال میدهد .

هزینه هر کیلو مواد خام شما برای تولید کننده حدود ۵۰۰ تومان میباشد که با ضریب تبدیل ۴ بر یک در این دستگاه زغال ساز یا تولید زغال ، زغال تمام شده حدود ۲۰۰۰ تومان در هر کیلو برای تولید کننده تمام میشود.

مجموعه کوره سازان پاسارگاد در بخش ول همیشه صداقت را مبنای کار خود قرار داده است و بقای ۱۰ ساله ی خود را در همین زمینه میداند .پس لازم میبینیم که وقتی نکات مثبت دستگاه تولید زغال یا دستگاه زغال ساز را میگوییم نقاط ضعف آنرا هم بیان کنیم تا شرمنده ی دوستان و سروران عزیز نگردیم:

  1. در قبل از خرید این خط تولید آگاهانه تصمیمی بگیرید که پوست گردو و بادام و…. فصلی است و قبل از خرید این دستگاه از تامین این محصولات طلاع کافی داشته باشید کما اینکه به خاطر عدم مواد اولیه مجبور باشید فصلی کار کنید.
  2. در خروجی ماردون که المنت برای خنک شدن وسوزاندن دور بلوک خام وجود دارد باعث ایجاد دود شدید در محیط خود میگردد که به علت وجود دود در محیط باز و ادغام با هوا نمیتوان ۱۰۰% در این نقطه دود را مهار کرد و یا فیلتر کرد و در خروجی سالن تولیدتان مقدار ضعیفی دود تولید میگردد.
  3. به علت فرآیند ضریب تبدیل ۴ به یک هزینه تولید به قیمت فروش مقداری بالاست و هیچ گونه نمیتوان قیمت تمام شده زغال را کاهش داد و تحت هیچ شرایطی فرایند تبدیل ۳ به یک نمیگردد .پس هوشیار باشید.
  4. از اصطکاک بالایی این دستگاه زغال ساز و یا تولید زغال میتوان خوردگی ۳ گام آخر ماردون که تا ۹۰% عمل فشرده سازی بلوک خام را انجام میدهد اشاره نمود.بعضی از آقایان برای سرپوش گذاشتن این امر صحبت از ماردون های ضد سایش میکنند که به هیچ عنوان صحت ندارد و با ضد سایش بودن ترکیبات متالوژی محصول تولیدی خشک در مقابل فشار به جای خوردگی ، شکستگی بیداد میکند و به مانند این میشود که خودرا از چاله در چاه بیندازیم . پس خواهشا با فکر باز و روشن فکرانه تصمیم بگیرید .
  5. به علت نوع فرآینده تولید در این دستگاه تولید زغال و یا دستگاه زغال ساز نمیتوان تنها با خاکه زغال برای تولید زغال قلیان عمل نمود و به علت فرایند تخمیری در مواد اولیه این دستگاه تولید زغال اکسترودر یا دستاه زغال ساز اکسترودر اگر بخواهیم با تنها خاکه زغال کار کنیم باید چسب بکار ببریم که دیگر به درد زغال قلیان نمیخورد و میتوان برای کبابی ( باربیکیو ) تولید داشت.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از ابتدای تولید عالی و فروش با ما تماس حاصل فرمایید .