مزایای استفاده از زغال سنگ تولید شده از پوست نارگیل در دستگاه تولید زغال (بخش اول)

در مقاله چند روز پیش شما را با تولید زغال از پوست نارگیل توسط دستگاه تولید زغال آشنا کردیم.در این مقاله می خواهیم به شما مزایای استفاده از زغال سنگ پوست نارگیل که با دستگاه تولید زغال ساخته می شوند را بگوییم. با به کار گیری این مزایا مطمئنا انتخاب بهتری در نوع زغال سنگ خود خواهید داشت و اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

چندین مزایای استفاده از زغال سنگ پوست نارگیل تولید شده در دستگاه تولید زغال وجود دارد که در زیر با شما دو مورد از آن را در میان خواهیم گذاشت.

مساعد با اکوسیستم

نخست این نوع زغال سنگ کاملا با اکوسیستم همخوانی دارد و هیچ ضرری به آن نمی رساند. همانطور که مطمئنا می دانید برخی زغال سنگ ها به دلیل تولید در دستگاه تولید زغال نامناسب و شرایط نامناسب در روند شکل گیری و همینطور تولید دود در هنگام آتش گرفتن دودی را تولید می کنند که برای جو اکوسیستم بسیار مضر می باشد. اما این نوع زغال سنگ که با منابع طبیعی بسیار مناسب و دستگاه تولید زغال با کیفیت ساخته شده است به محیط زیست ضرری نمی رساند.

خاکستر کم تولید می کند

بسیار قابل توجه است بدانید که محتوای خاکستر زغال سنگ پوست نارگیل حدود ۰٫۶ درصد می باشد و لیگنین آن حدود ۳۶٫۵ درصد می باشد، لیگنین ماده سلولز مانند و آلی است که لیفهای سلولز را به هم وصل می کنند و به خاطر همین خصوصیت می توان این پوسته ها را به راحتی به بریکت تبدیل کرد. در نتیجه به هنگام سوختن خاکستر کمتری تولید می کند و هم مقرون به صرفه می باشند. اگر بیشتر به این خصوصیت معطوف شویم متوجه خواهید شد همین ویژگی دوباره کمکی به محیط زیست خواهد کرد.

همانطور که در مقاله قبلی به آن اشاره جزیی تری کردیم تولید زغال سنگ نیاز به دستگاه تولید زغال دارد که کوره آن پوست نارگیل را کربونیزاسیون کند و زغال سنگ با کیفیت بالایی تولید کند. زغال سنگ پوست نارگیل به طور گسترده در صنایع مواد غذایی و فلز کاری استفاده می شود. همچنین جالب است بدانید که منابع مواد خام فوق العاده ای برای تولید کنندگان کربن فعال شده می باشد.

با ما همراه باشید تا در مقاله های بعدی مطالب بیشتری در مورد زغال سنگ پوست نارگیل تولید شده در دستگاه تولید زغال با کیفیت بگوییم. به این نکته توجه داشته باشید که کیفیت زغال سنگ در موارد بسیاری تنها به دستگاه تولید زغال بستگی دارد. هر چه دستگاه تولید زغال با کیفیت تر باشد مطمئن باشید که زغال سنگ با کیفیت تری خواهید داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *