۱- فراهم کردن مواد اولیه برای تولید زغال فشرده اولین مورد از مشکلات تولید زغال فشرده

برای تولید زغال فشرده در وهله ی اول نیازمند مواد اولیه ای مثل خاک اره، پوست گردو و … هستیم. اهمیت مواد اولیه باکیفیت از آن جایی مشخص می شود که هر چه این مواد اولیه مرغوب تر باشند، کیفیت زغال فشرده تولید شده هم بیشتر است و راحت تر می توان محصول تولید شده را فروخت. متاسفانه برخی سودجویان در عرصه تولید زغال، برای کاهش هزینه ها، پیشنهاد به استفاده از خاک MDF می کنند. جا داره نکته ای را خاطر نشان کنیم که از خاک MDF به جای خاک اره هیچ وقت استفاده نکنید. زیرا این کار موجب کاهش کیفیت زغال فشرده، آسیب به دستگاه تولید زغال، جرقه زدن و ایجاد بود می شود.

۲- پیدا کردن مشتری برای فروش زغال فشرده یا چینی تولید شده

مشکل بعدی که بر سر راه تازه واردان این شغل است، مشکل پیدا کردن مشتری است که زغال های تولید شده شان را بخرد. اما ما این مورد را یک مشکل نمی دانیم! اگر خط تولید زغال با کیفیتی را راه اندازی کرده باشید، و آموزش های لازم برای نحوه تولید زغال فشرده را به خوبی یاد گرفته باشید، در این زمینه هیچ نگرانی ای جایز نیست. چرا که زغال تولیدی شما کیفیت مرغوبی دارد که این باعث می شود مشتری ها و عمده فروش ها جلوی خط تولید زغال شما صف بکشند. تازه علاوه بر این، خود ما هم در شرکت کوره سازان پاسارگاد خریدار زغال های با کیفیت عالی شما هستیم.

۳- هزینه اجاره سوله

مشکل بعدی که برای تولید زغال وجود دارد این است که برای راه اندازی خط تولید زغال نیازمند خرید یا اجاره یک سوله هستید. البته چون سوله خارج از شهر باید باشد، هزینه هایش آن قدر بالا نیست، ولی خب می توانید برای کاهش هزینه ها، از سوله شراکتی استفاده کنید. همچنین پیشنهاد بعدی ما این است که سوله را حتما چند ساله اجاره کنید چون این طوری دیگر نیاز نیست هر سال متناسب با تورم، هزینه اجاره را افزایش دهید.

۴- مشکل پختن بریکت و تبدیل بریکت به زغال

این مرحله جز سخت ترین مراحل کار است که اگر به درستی انجام نشود هزینه های شما برای تولید مواد اولیه و زمانی که از ابتدا تا انتهای کار صرف کردید همگی هدر می رود. اما ما شما را تنها نمی گذاریم. کافیست تا در هر جای کار اگر احساس کردید نیاز به کمک یا پرسش دارید با کارشناسان ما در مجموعه کوره سازان پاسارگاد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم و آموزش های لازم را برای انجام کار بدهیم.

جمع بندی مشکلات موجود بر سر راه تولید زغال فشرده

در این مقاله با هم به بررسی مشکلاتی که ممکن است بر سر راه تازه کار ها در این حرفه اتفاق بیفتد پرداختیم. پیدا کردن مواد اولیه، جستجوی خریدار زغال های تولید شده، هزینه ثابت اجاره سوله، مشکل پخت بریکت و تبدیل آن به زغال از جمله این مشکلات بودند که برای هر کدام راه حلی به شما ارائه کردیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست