فرآیند کربونیزاسیون زغال در دستگاه تولید زغال

۱- مواد اولیه تجهیزات تولید زغال شامل زباله های فاضلابی، زباله های خشک شهری، زباله های بیومس مثل پوست بادام زمینی، پوست نخل، پوست نارگیل، سبوس بزنج، چوب، کاه و غیره می باشد.


۲- بر اساس پیش نیازهای کربونیزاسیون ، رطوبت مواد خام اولیه باید کمتر از ۲۰ درصد باشد، در حالی که اندازه آن ها نباید از ۳۰ میلی متر بیشتر شود. بنابراین باید دستگاهی بر اساس مواد خام اولیه مختلف نصب کنیم که اقدامات پیش از دستگاه تولید زغال را انجام دهد.
۳- پس از پردازش، مواد خام اولیه به کوره کربونیزاسیون برده می شود و سپس با استفاده از سوخت های سنتی مانند زغال، چوب یا گازهای طبیعی کوره را ۳۰ دقیقه گرم می کنیم. هنگامی که دمای کوره به میزان مشخص شده رسید، گاز قابل اشتعال و زغال در کوره تولید خواهد شد. به طور کل، این فرآیند بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول می کشد و دمای کوره بین ۶۵۰ الی ۷۸۰ درجه سانتی گراد خواهد بود.
۴- تخلیه زغال داغ به صورت مستقیم بسیار خطرناک است زیرا تماس مستقیم زغال داغ با اکسیژن هوا منجر به وقوع حادثه خواهد شد، بنابراین دستگاه تولید زغال ساخت ما مجهز به سیستم خنک کننده برای کاهش دمای زغال به ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد و سپس بعد از آن می توانید زغال را به طور مستقیم جمع آوری کنید. این نکته را نیز باید بگوییم که تمام فرآیند در شرایط کاملا عایق و محفظه های دستگاه تولید زغال با عایق بندی کامل انجام می شود. بنابراین می توانیم این تضمین را به شما بدهیم که دستگاه تولید زغال ، دستگاهی کاملا ایمن برای ایجاد محیط کار ایمن و با آسایش می باشد.
۵- گاز قابل اشتعال تولید شده در فرآیند کربونیزاسیون توسط سیستم غبارگیری تصفیه می شود تا محتویات گوگردی آن حذف شود و سپس این مواد خام اولیه برای گرم کردن کوره و خشک کننده بازیافت می شود که به آن آتش دو مرحله ای گفته می شود. به این ترتیب نه تنها می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند بلکه آلودگی هوا را نیز کاهش می دهد. این قدم بیانگر کارآیی زیست محیطی دستگاه تولید زغال می باشد.
۶- علاوه بر موارد گفته شده، گاز قابل اشتعال از سیستم کندانسور عبور می کند تا به صورت مایع و قطران و ‌سرکه چوب تبدیل شود. این مواد متعلق به مواد پردازش شده شیمیایی می باشند که دارای ویژگی های مقاومت به دمای بسیار زیاد ، ماندگاری و مقاوم در برابر خوردگی می باشند.

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *