کوره های ۶ جداره ی تک منظوره

در دستگاه تولید زغال و کوره های ۶ جداره ای  روش حرارت دهی توسط هدایت حرارت شعله از طریق بدنه بیرونی به طرف خنک تر انجام می گیرد. با گرم شدن فضای بیرونی و افزایش سرعت در بین مولکول ها برخورد بین مولکول ها افزایش می یابد و سبب حرکت آن ها شده و در نیتجه انتقال گرما در بین جدارهای دستگاه تولید زغال و کوره های ۶ جداره ای انجام می شود.

فضای داخل و بیرونی کوره و دستگاه تولید زغال لایه نامیده می شود به دلیل جامد بودن این لایه انتقال هدایت نسبت به گاز ها سریعتر انجام می شود. چرا که فاصله مولکولی بین جامدات از مایعات و گازها نزدیکتر است. هدایت گرما با ضخامت  یک جسم رابطه معکوس دارد یعنی هرچه ضخامت جسم کمتر باشد هدایت گرما بیشتر خواهد بود، بنابراین هرچه ضخامت لایه های ایجادی در کوره های صنعتی تولید زغال و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد کمتر باشد انتقال گرما به داخل کوره سریعتر و در نتیجه مصرف انرژی و سوخت پایین تر میاید.

برای رسیدن به بهترین عملکرد، در دستگاه تولید زغال و کوره های تولید زغال کوره سازان پاسارگاد از ورق هایی با ضخامت مناسب ۲ تا ۳ میل در لایه های کوره ۶ جداره ای و دستگاه تولید زغال کوره سازان پاسارگاد استفاده می گردد. نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود عدم خوردگی است .  چرا که  ورق در مجاورت حرارت بالا قرار دارد. برای این امر باید به صورت زیر عمل کرد:

استفاده از ورق استیل ۳۲۶ آتشخوار

مزیت استفاده از این نوع ورق توانایی بالای تحمل حرارت آن است. با این وجود در مقابل شعله ی مستقیم عمل اکسید و پوست دادن روی آن با حداقل زمان صورت می پذیرد. بعضی از افراد متاسفانه از ورق های ۳۰۴ و ۳۰۹ استیل استفاده  کرده و برای بازار گرمی به مشتریان که اطلاعات کمتری در علم متالوژی دارند مدعی می شوند که از  استیل استفاده می کنند. استیل ۳۰۴ و ۳۰۹ مشکل را حل نخواهد کرد و فقط جنبه ی بازار گرمی دارد .استفاده از ورق ۳۱۶ هم با مشکل مواجه است زیرا درست است که ورق استیل ۳۱۶ در برابر شعله ی مستقیم خورندگی بسیار کمتری دارد ولی به دلیل انبساط و انقباض مداوم  که در کوره و دستگاه تولید زغال به علت گرما و سرما ایجاد میگردد، ورق استیل ۳۱۶ موج میافتد و به دلیل پاره نشدن استیل وقتی ورق استیل در حال موج افتادن باشد به سمت بالا یا پایین حرکت میکند، لایه های بغل رابه طرف خود میکشاند و کوره دچار فشار گردیده و از فرم اولیه ی خود کاملا خارج میگردد که در مورد کوره زغال و دستگاه تولید زغال این بسیار خطرناک است. در صورت استفاده از ورق های ۳۰۴ یا ۳۰۹ به دلیل موج شدیدتر برای کوره و دستگاه تولید زغال خطر بیشتری دارد.

بعضی از افراد تنها با استفاده از یک آهنربا  و اینکه ورق بگیر است یا نگیر است، مشتریان بی اطلاع را فریب می دهند  . برای تشخیص اینکه ورق استیل مورد استفاده از چه نوعی است باید یک قطعه ی ۳*۳سانتی متری از آن ورق رابه آزمایشگاه های تشخیص برده و از طریق جواب آنالیر آن نوع ورق استیل  را تشخیص دهیم.
در روش استفاده از ورق استیل برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید کل کوره و دستگاه تولید زغال از ورق استیل ۳۲۶ خالص استفاده گردد و تمام کار از سیم جوش های استیل ۳۲۶ آتشخوار تهیه شود تا کوره دچار مشکل نگردد و جوش ها از هم جدا نشود. چرا که جوش استیل به آهن در گرما و سرما یا فشار به مرور زمان رها می شود. جوش استیل و یا آهن به آهن دوام بسیار بالاتری دارد.
نوع حرارت دهی به کوره:
در این مدل نوع حرارت دهی به گونه ای خواهد بود که عمل حرارت دهی باعث اکسید شدن ورق کف کوره نگردد و انبساط و انقباض ورق  به گونه ای خواهد بود که ورق قدرتمند باشد و دچار مشکل نشود زیرا عمل حرارت دهی درست باعث میشود عمر کوره و دستگاه تولید زغال طولانی مدت گردد و مشکلات کشش لایه های بغل وضعیت جوش استیل آهن یا پارگی کف کوره و دستگاه تولید زغال در کوره ی تولید زغال کوره سازان پاسارگاد کاملا رفع گردد.

کوره صنعتی دوجداره ای به ۲ صورت وارد بازار میگردد:
۱- کوره های صنعتی ۶جداره ای تک منظور
کوره صنعتی ۶ جداره ای چند منظوره
-کوره صنعتی ۶ جداره ای تک منظوره (کبابی): کوره صنعتی زغال ۶ جداره ای تک منظوره کوره سازان پاسارگاد برای تولید کنندگان زغال کبابی طراحی و تنظیم گردیده و توانایی تولید زغال کبابی را ظرف مدت تنها چند ساعت داراست و با توان بالا و قدرت فشارحرارتی بالابهترین کیفیت زغال را اعم از عدم جرقه ایجاد مینمایدو با تکیه بر آموزش تضمینی کوره سازان پاسارگاد زغال کبابی درشت و بدون خاکه و قابلیت تبدیل چوب های کوچک تا تنه ی درختان را به زغال در یک زمان دارد که برای تولید کنندگان حائز اهمیت است.نکته ی قابل توجه عدم دود در کوره صنعتی و دستگاه تولید زغال تولید زغال کوره سازان پاسارگاد میباشد که با عمل سرکه گیری و فیلتر کردن دود دوستدار محیط زیست محسوب میشود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه تولید زغال با مجموعه ی کوره سازان پاسارگاداز طریق تلفن،ایمیل،تلگرام و اینستاگرام که در قسمت تماس با ما میباشد با ما در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *